Truphone wchodzi na polski rynek

Truphone darmowy roamingMiędzynarodowy operator komórkowy Truphone, należący do Romana Abramowicza, chce teraz podbić polski rynek.
Pod koniec września rusza również kampania reklamowa i informacyjna promująca markę Truphone.

Nową usługą będzie Truphone Zone, w skład której wchodzą Niemcy, USA, Wielka Brytania, Holandia, Australia, Hongkong i Hiszpania). Polega ona na korzystaniu przez kilku użytkowników z jednej międzynarodowej taryfy obejmującej rozmowy, wiadomości i transmisję danych. Wykorzystuje koncepcję tzw. międzynarodowej karty SIM, która poza krajem wydania przełącza się na lokalne numery i pozwala dzwonić po lokalnych stawkach. To oferta przeznaczona głównie dla firm z oddziałami za granicą lub których pracownicy często podróżują. Wykorzystuje koncepcję tzw. „międzynarodowej karty SIM”, która poza krajem wydania pozwala dzwonić po lokalnych stawkach

Truphone zadebiutował w 2006 r., jako operator VOIP (podobny do Skype’a): oferujący tanie połączenia w technologii internetowej po sieci WiFi i dzięki umowom o roamingu krajowym z krajowymi operatorami. W 2010 r. został wirtualnym operatorem (MVNO), tworząc rozwiązanie określone jako międzynarodowa karta SIM, pozwalająca na wykonywanie tanich połączeń międzynarodowych (po cenach krajowych).

Truphone jest operatorem wirtualnym (MVNO), co oznacza, że oferując swoje usługi w danym kraju, korzysta z infrastruktury już istniejącego lokalnego operatora. Wiadomo, że Brytyjczycy negocjują ws. korzystania z infrastruktury spółki P4, operatora sieci Play.

Oferuje je klientom biznesowym, obiecując niższe koszty usług telekomunikacyjnych, w tym niższe rachunki pracowników dzwoniących za granicę. Kampanię reklamową i informacyjną przeprowadzą agencje The Addictives i Maxus.

(DZ) , (AND) , (PAP), (RZ), (GW)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s